logo(1)

cert

Szpital przyjazny

Pacjentowi i środowisku

szukaj:

szpital z lotu ptaka


 

 

19.05.2013r.

DZIEŃ DAWCY SZPIKU

w Ostrowi Mazowieckiej

 

        W niedzielę 19 maja 2013r. w naszym mieście zorganizowaliśmy we współpracy z Fundacją DKMS Polska – Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska z siedzibą w Warszawie przy ulicy Altowej 18 „Dzień Dawcy Szpiku”. Fundacja reprezentowana była przez Koordynatora Pana Rafała Młodzikowskiego i Panią Kingę Kondracką.

 

Patronat Honorowy nad akcją objęło Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej oraz Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej.

 

Rejestracja potencjalnych dawców odbyła się w Przychodni Zdrowia SPZZOZ przy ul. Okrzei 8 w godzinach 1000 -1700 .

Akcja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem wśród naszych mieszkańców. Pierwsze chętne osoby pojawiły się już przed godziną dziesiątą.


ZAREJESTROWANO 118 POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU


Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za okazanie wielkiego serca.   

 

Szczególne podziękowania kierujemy do młodzieży grupy PaT (Profilaktyka a Ty) działającej przy Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej, która zajęła się rozwieszaniem plakatów i rozdawnictwem ulotek. Dziękujemy także Paniom Pielęgniarkom i Paniom Rejestratorkom z SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej, które zajmowały się pobieraniem krwi oraz wypełnianiem ankiet.

Wszyscy przyczynili się do wielkiego sukcesu, jakim jest pozyskanie tak dużej, jak na nasze miasto liczby potencjalnych dawców.

 

Mamy nadzieję, że w przyszłości, gdy będziemy organizowali podobne akcje mieszkańcy naszego miasta i powiatu również nie zawiodą.

 Opracowały: A.Grelewska, B. Ścibich

 

 

 

O szpitalu   |   Usługi  |   Informacje   |   Publikacje   |   Kontakt   |   Zamówienia Publiczne   |   BIP 

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej

Administracja witryną InfaMed

              Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2007

statystyka