cert

• Kierownik Oddziału - wew. 250 lub bezp. 29 746 37 37
  • Pielęgniarka Oddziałowa - wew. 258
  • Dyżurka Pielęgniarek - wew. 251 lub bezp. 29 746 37 38
 Oddział liczy 7 łóżek, w tym 2 łóżka intensywnej opieki medycznej.
Oddział Neonatologiczny – zajmuje się opieką nad zdrowym noworodkiem oraz diagnozowaniem i leczeniem noworodków chorych, a także przedwcześnie urodzonych. Oddział prowadzi również leczenie noworodków wymagających intensywnej terapii przed przekazaniem ich do ośrodków o wyższym stopniu referencyjności.
W Oddziale wprowadzony jest system matka-dziecko (rooming-in). Jeżeli stan dziecka na to pozwala przebywa on w sali razem z matką, która ma możliwość uczestniczyć w pielęgnacji i korzystać z szeroko prowadzonej edukacji zdrowotnej. Taki styl opieki sprzyja karmieniu piersią i wzmocnieniu więzi uczuciowej między matką i dzieckiem.