Dariusz

Przewodniczący Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej Zbigniew Kamiński informuje, że w dniu 21 września 2017r. o godz. 13:00 odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej zwołane w trybie pilnym zgodnie z § 4 ust. 5

Procedura obowiązująca przy przyjęciu pacjenta do Szpitala

Przy przyjęciu do Szpitala / Oddziału pacjent powinien posiadać:

1. Skierowanie do oddziału wystawione przez lekarza kierującego.
  2. Ważną legitymację ubezpieczeniową potwierdzoną przez zakład pracy (raz w miesiącu) lub legitymację emeryta/rencisty.
  3. Dowód osobisty.
  4. Dodatkową dokumentację lekarską z poprzednich pobytów w oddziale (karty informacyjne, wyniki badań diagnostycznych).
Pacjent z w/w dokumentacją zgłasza się do Izby Przyjęć, gdzie zostaje badany i wstępnie zdiagnozowany przez lekarza przyjmującego pacjenta i kierowany do dalszego leczenia w danym oddziale.

Przy wypisie ze Szpitala / Oddziału pacjent powinien posiadać:
  1. Ważną legitymację ubezpieczeniową potwierdzoną przez zakład pracy (raz w miesiącu) lub legitymację emeryta/rencisty.
  2. Dowód osobisty.

Informację o wypisie przekazuje pacjentowi lekarz prowadzący dzień przed lub w dniu wypisu pacjenta na obchodzie lekarskim.

W celu uzupełnienia brakujących danych pacjent winien zgłosić się do sekretariatu oddziału w celu ich uzupełnienia.
Kartę informacyjną wraz z zaleceniami dalszego leczenia i dokumentacją indywidualną pacjenta otrzymuje w dniu wypisu od lekarza prowadzącego.
Pacjent opuszcza oddział w obecności pielęgniarki lub członka rodziny.