Uroczyste Posiedzenie Rady Społecznej Szpitala

W dniu 4 marca 2008 roku w naszym Szpitalu odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Społecznej. Tematem spotkania było podsumowanie programu inwestycyjnego zrealizowanego w 2007 r ze środków finansowych Wojewody Mazowieckiego, Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka oraz Urzędów Gmin Powiatu Ostrowskiego.
            Gościliśmy Dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Pana Krzysztofa Romanowskiego, Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jacka Kozaczyńskigo, Radnego Województwa Mazowieckiego Pana Mariana Krupińskiego, a także licznie przybyłe władze miasta, starostwa i gminne powiatu ostrowskiego. W posiedzeniu uczestniczyli również członkowie Rady Społecznej, Dyrekcja i pracownicy Szpitala.
Przewodniczący Rady Społecznej Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński oraz Dyrektor Szpitala lek. Andrzej Sawoni przedstawili zgromadzonym program inwestycji zrealizowanych w 2007 r. obejmujący min. modernizację i ucyfrowienie rtg, zakup kolonoskopu dla Pracowni Endoskopowej oraz karetki ,,R” z pełnym wyposażeniem.
Pan Dyrektor podziękował za ogromne zainteresowanie władz samorządowych i pomoc finansową, która umożliwiła wyposażenie Szpitala w sprzęt i aparaturę medyczną spełniającą europejskie standardy. Podkreślił, że wdrożenie cyfrowej radiologii w znacznym stopniu poprawiło jakość diagnozowania pacjentów, przyczyniło się do zwiększenia wykrywalności chorób we wczesnym stadium, zwiększyło możliwości wykorzystania teleradiologii, prawie do zera zminimalizowało miejsce potrzebne na archiwizację obrazów, przyczyniło się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych poprzez eliminację błon i odczynników, wyeliminowało niebezpieczne odpady generowane przez klasyczną radiologię, w znacznym stopniu zwiększyło komfort odczytu badań oraz poprawiło warunki i bezpieczeństwo pracy personelu.
Następnie uczestnicy spotkania zwiedzili zmodernizowane pomieszczenia, z zainteresowaniem obejrzeli i ocenili nowe urządzenia medyczne. Zwiedzający byli pod wielkim wrażeniem zmian i skali inwestycji, jakie poczyniono w krótkim czasie od objęcia funkcji przez nową Dyrekcję Szpitala, to też gratulacjom, słowom życzliwości i uznania nie było końca.
Na zakończenie uroczystego posiedzenia Rady Społecznej, wszyscy znamienici goście zostali zaproszeni na niewielki poczęstunek, który odbył się w atmosferze miłych i przyjacielskich rozmów.

mgr Katarzyna Modzelewska
mgr Janina Lenda – Michałowska