SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY

Centrala 29 74 637 11 do 19
  • Kierownik Oddziału - wew. 488
  • Pielęgniarka Oddziałowa - wew. 405 lub bezp. 29 74 637 59
Oddział liczy 7 łóżek, w tym 3 stanowiska intensywnej terapii.

W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym udzielane są świadczenia opieki zdrowotnej polegające na wstępnej diagnostyce oraz podjęciu leczenia w zakresie niezbędnym dla stabilizacji funkcji życiowych osób, które znajdują się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Osoby wymagające realizacji świadczeń w SOR podlegają segregacji medycznej i są przydzielane do jednej z pięciu kategorii zróżnicowanych pod względem stopnia pilności udzielenia im świadczeń zdrowotnych:
  1. kolor czerwony oznacza natychmiastowy kontakt z lekarzem

2. kolor pomarańczowy oznacza czas oczekiwania na pierwszy kontakt z lekarzem do 10 minut

3. kolor żółty oznacza czas oczekiwania na pierwszy kontakt z lekarzem do 60 minut

4. kolor zielony oznacza czas oczekiwania na pierwszy kontakt z lekarzem do 120 minut

5. kolor niebieski oznacza czas oczekiwania na pierwszy kontakt z lekarzem do 240 minut

Zasady kierowania osób, którym przydzielono kategorie pilności oznaczone kolorem zielonym lub niebieskim w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR)

INFORMATOR DLA PACJENTÓW SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO