Perły Medycyny

29 listopada 2008 roku rozstrzygnięta została II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Medycznego PERŁY MEDYCYNY organizowanego przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza oraz Europę 2000 Consulting Sp. z o.o.

Kapituła Konkursu już po raz drugi nagrodziła najlepsze zakłady opieki zdrowotnej i firmy działające na rynku medycznym.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się już tradycyjnie w Hotelu Gromada w Warszawie, podczas Wielkiej Gali Medycyny i Mazowieckiej Przedsiębiorczości. W konkursowe szranki stanęło ponad 70 Uczestników

Po raz kolejny Organizatorzy konkursu udowodnili, że w dobie nieustających zmian, jakie dokonują się na rynku usług medycznych – są ludzie, dla których ochrona ludzkiego życia jest najwyższą wartością.

Zgodnie z celem konkursu – nagrodzeni zostali ci, którzy zakresem swojej działalności oraz przy udziale kompetentnego personelu wpływają na poziom oferowanych produktów i usług – ich dostępność i jakość, mając przy tym na uwadze bezpieczeństwo pacjentów oraz klientów.

W tym roku Uczestnicy rywalizowali o złotą, srebrną i brązową statuetkę „Perła Eskulapa” w jednej z 13 kategorii konkursowych.

W kategorii szpitale wielospecjalistyczne poniżej 400 łóżek laureatem II edycji konkursu Perły Medycyny 2008 został Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrowi Mazowieckiej Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Opracowanie: mgr Janina Lenda- Michałowska

mgr Katarzyna Modzelewska