w dniu 12 grudnia 2017r. o godz. 12:00 odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej

w dniu 12 grudnia 2017r. o godz. 12:00 odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej

Szpital Przyjazny Kombatantom

Od 2009 roku uczestniczymy w programie „Szpital Przyjazny Kombatantom", aby zapewnić kombatantom poczucie bezpieczeństwa i rzeczywisty dostęp do świadczeń medycznych poza kolejnością.

Program ten powstał w wyniku porozumienia pomiędzy grupą szpitali a Radą Kombatantów Województwa Mazowieckiego.

Patronat honorowy nad programem objęli:
•    Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski
•    Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik
•    Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz
•    Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego  NFZ  - Barbara Misińska
Celem programu jest poprawa dostępności, jak również jakości usług zdrowotnych  w ramach rzeczywistych  możliwości ochrony zdrowia przy zachowaniu pełnej równowagi finansowej.

Prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych POZA KOLEJNOŚCIĄ przysługuje:

1. KOMBATANTOM  na podstawie:

- Legitymacji lub zaświadczenia o przyznaniu uprawnień kombatanckich wydanego przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych

2. INWALIDOM WOJENNYM i WOJSKOWYM na podstawie:

- Legitymacji inwalidy wojennego i wojskowego wydanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych o symbolu ZUS Rw-51

Prawo do korzystania z ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych w poradniach bez skierowania lekarza podstawowej opieki zdrowotnej przysługuje: kombatantom  i  osobom represjonowanym, inwalidom  wojennym  i  wojskowym.

Pełnomocnik ds. Kombatantów

Iwona Bubrowiecka - kontakt tel. 29 746 37 71 w godz. 8:00 – 15:35 lub osobiście w siedzibie SPZZOZ bud. administracji pok. nr 13.

Każdy uprawniony może osobiście lub telefonicznie kontaktować się z Pełnomocnikiem i zawsze otrzyma niezbędną pomoc w zakresie dostępu do świadczeń medycznych poza kolejnością.

Opracowała: Iwona Bubrowiecka