logo(1)

logo2019

szukaj:

szpital z lotu ptaka


 

Pacjencie, nie stój

w kolejce!

Zarejestruj się do lekarza przez internet

mpi
W MPI znajdziesz wyniki
swoich badań laboratoryjnych,
RTG oraz dokumentację medyczną
 

 

Gdzie się leczyć w czasie COVID-19

Poradnik dla pacjentów korzystających z teleporad


 

Przechwytywanie(7)

Zapraszamy do bezpłatnego aktywowania Internetowego Konta Pacjenta (IKP)

w Przychodni przy Okrzei

czytaj więcej>>


 

Od dnia 02 stycznia 2020 r. Rejestracja Telefoniczna do Poradni Specjalistycznych czynna jest w godz. 08.00 - 15.30

 


 


Akcja Poboru krwi w powiecie ostrowskim

czytaj więcej>>

 


Usługi komercyjne SPZZOZ

informacja
cennik

Komunikat NFZ dla pacjnetów

Poradnik dla pracowników medycznych i aptekarzy
 


tip_baner_maly

 

UE_EFRR_rgb-1

 
 
 

  

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Uroczyste wręczenie Certyfikatu Akredytacyjnego dla Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Ostrowi Mazowieckiej

     W dniu 22 marca 2010 r. odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatu Akredytacyjnego dla Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Ostrowi Mazowieckiej, potwierdzającego spełnienie standardów akredytacyjnych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych oraz funkcjonowania zakładu. Szpital ostrowski od 2003 roku znajduje się w elitarnej grupie szpitali akredytowanych w Polsce. Jednak po raz pierwszy, akredytacji udzielił Minister Zdrowia, zgodnie z obowiązującymi od niedawna przepisami.

  - Nie jest łatwo zdobyć taki certyfikat, a jeszcze trudniej jest utrzymać wysoką jakość usług.
W Ostrowi to się udaje.
– powiedział Wiceminister Zdrowia Cezary Rzemek, goszczący na uroczystości
 

      Na uroczystość przybyli również: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, Wiceprzewodniczący Sejmiku Marian Krupiński, radne wojewódzkie Danuta Janusz i Elżbieta Lanc, dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia Jerzy Hennig, starostowie ostrowski i sokołowski, burmistrzowie, wójtowie i radni z terenu powiatu ostrowskiego, przedstawiciele samorządu lekarskiego i pielęgniarskiego oraz dyrektorzy okolicznych i zaprzyjaźnionych szpitali.

     Zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzić szpital i ocenić, w jakich warunkach przebiega proces leczenia. Z zaciekawieniem rozmawiali z personelem oddziałów i pracowni o nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych stosowanych w szpitalu tj, telemedycyna, informatyzacja. Dyrektor Andrzej Sawoni usłyszał wiele ciepłych słów uznania na temat szpitala i jego rozwoju, standardów leczenia, panującej tu atmosfery oraz wyposażenia w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną. Goście często podkreślali, że standardy leczenia w ostrowskim szpitalu daleko przewyższają poziom placówek powiatowych.

     Główna część uroczystości odbyła się w Zespole Szkół Nr1, gdzie Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński serdecznie powitał wspaniałych gości przybyłych na uroczystość. Dyrektor Sawoni w swoim wystąpieniu przedstawił szpital, zakres jego działania i strukturę organizacyjną, a także kondycję finansową, która jest wyjątkowo dobra. Mianowicie szpital na dzień dzisiejszy nie ma ani złotówki długu, co wiele osób przyjęło z niedowierzaniem, ale i poczuciem, że szpital ostrowski to wyjątkowe miejsce. W dalszej części dyrektor przedstawił ,,drogę do jakości” ostrowskiego szpitala. Wskazał na liczne wyróżnienia, min. Certyfikat ISO, Perły Medycyny, wysokie notowania w rankingu Rzeczpospolitej ,,Bezpieczny Szpital”. Podkreślił ogromne zaangażowanie i wysiłek pracowników, którzy swoją pracą, wiedzą i doświadczeniem codziennie budują lepszą jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych. Podziękował również przedstawicielom samorządu wojewódzkiego, powiatu i gmin za doskonałą współpracę, dzięki której możliwa jest ciągła modernizacja i rozwój szpitala.
Po wystąpieniach nadeszła wreszcie chwila wręczenie Certyfikat Akredytacyjnego.
Wiceminister Cezary Rzemek i dyrektor Jerzy Hennig z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie wręczyli go staroście Zbigniewowi Kamińskiemu, dyrektorowi szpitala Andrzejowi Sawoniemu oraz Janinie Lendzie – Michałowskiej – zastępcy dyrektora do spraw jakości.
Wielu zasłużonych pracowników ostrowskiego szpitala, a także osoby, które przyczyniły się do jego rozwoju otrzymały Odznaki Honorowe ,,Za zasługi dla ochrony zdrowia” przyznane przez minister Ewę Kopacz. Były słowa uznania, listy gratulacyjne, kwiaty, a nawet drobne upominki. – Jesteśmy dumni z naszego szpitala - podsumował krótko starosta Kamiński. Była także chwila zadumy nad wierszami ks. Jana Twardowskiego. Młodzież szkolna przygotowała i wystawiła montaż słowno – muzyczny poświęcony Jego twórczości.
22 marca to niezwykły dzień dla naszego szpitala, kolejne wyróżnienie i uwieńczenie wysiłków poniesionych dla poprawy jakości udzielania świadczeń zdrowotnych oraz funkcjonowania zakładu.

 

Janina Lenda-Michałowska

 

O szpitalu   |   Usługi  |   Informacje   |   Publikacje   |   Kontakt   |   Zamówienia Publiczne   |   BIP 

0001(1)

© Wszelkie prawa zastrzeżone SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej

Administracja witryną InfaMed

              Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2007

statystyka