cert

„CHWYTAJ KAŻDY ODDECH”

„Chwytaj każdy oddech" to ogólnopolski program bezpłatnych badań spirometrycznych i konsultacji lekarzy specjalistów, ukierunkowany na diagnozę chorób płuc, ze szczególnym uwzględnieniem astmy i POChP (Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc). Pacjenci w całej Polsce do końca roku będą mogli wykonać bezpłatnie badanie spirometryczne, a w razie potrzeby także skorzystać z porady lekarza specjalisty, który dokona analizy wyniku badania. Program swoim autorytetem wsparli wybitni eksperci w dziedzinie chorób płuc (P.
       10.04.2014r. w godzinach od 1400 do 2000 na terenie naszego SPZZOZ w budynku Powiatowej Przychodni Specjalistycznej w gabinetach Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc     w ramach wyżej wspomnianego programu, odbyły się badania spirometryczne wraz z konsultacją pulmonologiczną.                              W przeprowadzonej akcji wzięło udział 40 osób, które po wykonanej spirometrii miały możliwość porozmawiania ze specjalistą. Uczestnicy uzyskali szczegółowe informacje na temat wyniku badania oraz wskazówki dotyczące dalszego postępowania.

Opracowała: B. Ścibich