15.12.2016

Dariusz

Przewodniczący Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej Zbigniew Kamiński informuje, że w dniu 12 czerwca 2017r. o godz. 13:00 odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej

ODDZIAŁ GINEKOLOGICZNO – POŁOŻNICZY

Ordynator Oddziału – lek. Elżbieta Marcinkowska

Z – ca Ordynatora – lek. Jacek Wiśniowski

Położna Oddziałowa – mgr poł. Małgorzata Podbielska

Kontakt telefoniczny:

• Centrala: 0 29 746 37 11 do 19
  • wew. 252 lub bezp. 0 29 746 37 39 Ordynator
  • wew. 253 lub bezp. 0 29 746 37 40 Pokój Lekarski
  • wew. 256 lub bezp. 0 29 746 37 43 Położna Oddziałowa, Sekretariat
  • wew. 254 lub bezp. 0 29 746 37 41 Dyżurka Położnych - Ginekologia
  • wew. 257 lub bezp. 0 29 746 37 44 Dyżurka Położnych - Położnictwo
  • wew. 255 lub bezp. 0 29 746 37 42 Sala Porodowa

W Oddziale znajduje się 24 łóżka w tym:

• Oddział Ginekologiczny 17 łóżek
  • Oddział Położniczy 7 łóżek

Oddział Ginekologiczno-Położniczy – zajmuje się udzielaniem świadczeń zdrowotnych poprzez rozpoznanie, diagnostykę i leczenie w zakresie: położnictwa – prowadzenie ciąży, porodu i połogu o przebiegu prawidłowym z uwzględnieniem ciągłej oceny stopnia ryzyka z porodami rodzinnymi i szkołą rodzenia; patologii ciąży – diagnostyka i leczenie ciężarnych z cukrzycą, nadciśnieniem indukowanym ciążą, cholestazą, leczenie zagrażającego porodu przedwczesnego oraz poronienia zagrażającego, leczenie zachowawcze i zabiegowe niewydolności cieśniowo-szyjkowej; ginekologii – diagnostyka                      i leczenie zachowawcze, wykonywanie małych zabiegów diagnostycznych  i leczniczych, operacje drogą pochwową i brzuszną, diagnostyka  i leczenie laparoskopowe. Oddział sprawuje nadzór na salą porodową.

Łagodzenie bólu porodowego