cert

„NADBUŻAŃSKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA”

W sobotę 21 czerwca 2014r. w Małkini Górnej odbyła się impreza plenerowa pn. „Nadbużańska Noc Świętojańska”. Podobnie jak w zeszłym roku Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej zorganizował punkt informacyjno-edukacyjny ze stoiskiem badań medycznych.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko badań medycznych, gdzie istniała możliwość Badaniom poddało się 59 uczestników imprezy.
W trakcie tych rutynowych badań u 5 osób wykryto podwyższony poziom cukru, a u 11 stwierdzono podwyższone ciśnienie tętnicze. Z tymi osobami przeprowadzono rozmowy edukacyjne na temat znaczenia zdrowego stylu życia, udzielono wskazówek odnośnie prawidłowego odżywiania, aktywności ruchowej. Osobom tym zalecono dalszą kontrolę parametrów oraz wizytę u lekarza rodzinnego.
Panie zachęcano do wykonywania badań profilaktycznych tj. samobadania piersi, mammografii i cytologii.
        Panowie otrzymali informacje dotyczące badań profilaktycznych gruczołu krokowego.
       Rozdawano ulotki i materiały edukacyjne pomocne w uzyskaniu i pogłębieniu wiedzy na tematy prozdrowotne.

Opracowała: B. Ścibich