w dniu 12 grudnia 2017r. o godz. 12:00 odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej

w dniu 12 grudnia 2017r. o godz. 12:00 odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej

Ogólnopolski Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

( bezpłatne badania cytologiczne)

Rak szyjki macicy jest drugim co do częstości występowania nowotworem u kobiet w Polsce - szacuje się, że każdego roku około         4 000 Polek dowiaduje się o tej chorobie. Połowa z nich umiera, gdyż zbyt późno zgłasza się do lekarza ginekologa. Badanie cytologiczne umożliwia wykrycie raka szyjki macicy we wczesnym stadium jego rozwoju.

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 25 do 59 lat, (przy określaniu wieku pod uwagę brany jest rok urodzenia) ubezpieczonych, zamieszkałych na terenie województwa mazowieckiego, które nie uczestniczyły w programie profilaktyki raka szyjki macicy w ciągu ostatnich 36 miesięcy, lub otrzymały pisemne wskazanie do następnego badania za 12 miesięcy.

ZGŁOŚ SIĘ DO PORADNI GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZEJ
Budynek  D  Szpitala    I piętro