Szpital przyjazny Pacjentowi i środowisku

Pacjencie, nie stój w kolejce!

Zarejestruj się do lekarza przez internet

mpi
W MPI znajdziesz wyniki
swoich badań laboratoryjnych,
RTG oraz dokumentację medyczną

Od dnia 02 stycznia 2020 r. Rejestracja Telefoniczna do Poradni Specjalistycznych czynna jest w godz. 08.00 - 15.30

Usługi komercyjne SPZZOZ

cennik

MOBILNE STANOWISKO NFZ

MOBILNY NFZ OSTROW MAZ GRUDZIEN-1(1)

Komunikat NFZ dla pacjnetów

Poradnik dla pracowników medycznych i aptekarzy

tip_baner_maly

ODDZIAŁ PEDIATRYCZNY

Kierownik Oddziału - lek. Radosław Bartnik

– specjalista pediatrii

p.o. Pielęgniarka Oddziałowa – mgr Henryka Sulęcka

– specjalista pielęgniarstwa zachowawczego

Kontakt telefoniczny:
  • Kierownik Oddziału tel. 29 746 37 45
  • Pokój lekarski tel. 29 246 37 46
  • p.o. Pielęgniarka Oddziałowa tel.29 746 37 48
  • Pokój pielęgniarek tel. 29 746 37 47
  • Dziecięca Izba Przyjęć tel. 29 746 37 49
  • Sekretariat tel. 29 746 37 35
W Oddziale diagnozowane i leczone są dzieci w wieku 0-18 lat, odbywa się kwalifikacja do leczenia specjalistycznego. Przy oddziale funkcjonuje pediatryczna izba przyjęć.

Oddział dysponuje 23 łóżkami ( dzieci starsze – 12, dzieci młodsze – 11).

Personel Oddziału stanowi wysoko wykwalifikowany i doświadczony zespół lekarzy i pielęgniarek. Personel stanowią lekarze specjaliści: pediatrzy, otolaryngolog oraz pielęgniarki ze specjalizacją pediatryczną i z tytułem magistra.
Dzieci przyjmowane są ze skierowaniem od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), lub nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej ( NPL), a także bez skierowania w przypadku konieczności pilnej hospitalizacji.

Nasz Oddział oferuje szeroki zakres świadczeń medycznych z uwzględnieniem specyfiki wiekowej każdego dziecka.

W Oddziale Pediatrycznym świadczymy usługi w zakresie leczenia i diagnostyki:
  •  układu oddechowego,
  •  układu pokarmowego,
  •  układu moczowego,
  •  chorób alergologicznych,
  •  diagnostyki chorób endokrynologicznych,
  •  stany chorobowe wymagające wstępnej diagnostyki pediatrycznej,Pediatria
  •  stany zagrożenia życia  spowodowane różnymi czynnikami : zatrucia, drgawki, utrata przytomności, cukrzyca, tachykardia. Wykonujemy badanie EKG oraz kontrolne pomiary ciśnienia tętniczego krwi i tętna.
Dostępna jest diagnostyka : laboratoryjna, radiologiczna, endoskopowa, badań tomograficznych, rezonansu magnetycznego, USG, ECHO, Holter EKG i RR.
W Oddziale dostępny jest sprzęt niezbędny do leczenia i diagnostyki pacjentów pediatrycznych.
Wykonywane są  konsultacje: okulistyczne, laryngologiczne, chirurgiczne oraz psychologiczne.
W razie konieczności wysokospecjalistycznego prowadzenia pacjenta nawiązujemy kontakt z renomowanymi klinikami dziecięcymi.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem medycznym w większości zakupionym przez WOŚP:
  •  kardiomonitory,
  •  pulsoksymetry,
  •  aparat USG,
  •  lokalizator naczyń,
  •  aparat do EKG.
Nasz oddział jest miejscem przyjaznym dziecku i rodzinie. Oddział jest otwarty dla rodziców i opiekunów, którzy przez całą dobę mogą sprawować opiekę nad swoimi dziećmi. Opiekun na bieżąco jest informowany o stanie zdrowia dziecka. Ograniczamy czas pobytu dziecka w Szpitalu do minimum, w niektórych przypadkach leczenie może być kontynuowane w warunkach domowych, zmniejszając tym samym stres małego Pacjenta jak i opiekuna.
Zapewniamy odpowiednie zaplecze socjalne, gdzie do dyspozycji pacjentów i opiekunów jest lodówka, czajnik, kuchenka mikrofalowa. Sale chorych wyposażone są telewizory.

Nasz oddział współpracuje z wolontariuszami - uczniami szkół średnich z terenu naszego miasta z okazji różnych okoliczności np.: Mikołajki, Dzień Uśmiechu, Wieczór z Książką.
Nadleśnictwo organizuje Bożonarodzeniową choinkę z drobnymi prezentami świątecznymi dla dzieci.

pediatria 1 Pediat 2  pediatria 3 pediatria 4

Personel medyczny podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta tworząc ciepłą i serdeczną atmosferę, zmniejszając tym stres związany z chorobą i pobytem w szpitalu.
Opiekunów serdecznie zachęcamy do współpracy.

Regulamin pobytu opiekuna z dzieckiem w Oddziale Pediatrycznym

>>do pobrania<<