15.12.2016

Dariusz

Przewodniczący Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej Zbigniew Kamiński informuje, że w dniu 12 czerwca 2017r. o godz. 13:00 odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej

PIKNIK RODZINNY
„NADBUŻAŃSKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA”

W sobotę 22 czerwca 2013r. w Małkini Górnej odbył się Piknik Rodzinny - „XIV Nadbużańska Noc Świętojańska”.   W tym roku Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej zorganizował punkt informacyjno-edukacyjny ze stoiskiem badań medycznych.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyło się stoisko badań medycznych, gdzie istniała możliwość wykonania bezpłatnych badań poziomu cukru we krwi, wyliczenia wskaźnika BMI, pomiaru ciśnienia tętniczego.
Badaniom poddała się grupa 92 uczestników imprezy.
W trakcie tych rutynowych badań u 4 osób wykryto podwyższony poziom cukru, a u 20 osób stwierdzono podwyższone ciśnienie tętnicze. Z tymi osobami przeprowadzono rozmowy edukacyjne na temat znaczenia zdrowego stylu życia, udzielono wskazówek odnośnie prawidłowego odżywiania, aktywności ruchowej. Osobom tym zalecono dalszą kontrolę parametrów oraz wizytę                   u lekarza rodzinnego.
Panie zachęcano do wykonywania badań profilaktycznych                 tj. samobadania piersi, mammografii i cytologii.
„Młode mamy” miały możliwość skorzystania z porad położnej dotyczących opieki nad dzieckiem oraz karmienia naturalnego.
   Panowie otrzymali informacje dotyczące badań profilaktycznych gruczołu krokowego.
Rozdawano ulotki i materiały edukacyjne pomocne w uzyskaniu               i pogłębieniu wiedzy na tematy prozdrowotne.

Opracowały: A. Grelewska, B. Ścibich