w dniu 12 grudnia 2017r. o godz. 12:00 odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej

w dniu 12 grudnia 2017r. o godz. 12:00 odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej

14.11.2013r. Światowy Dzień Cukrzycy

W dniu 13.11.2013r.   w godzinach 8:30 -12:30
 na terenie  naszego Szpitala, z okazji Światowego Dnia Cukrzycy, zorganizowano punkt informacyjno- pomiarowy.
      Z możliwości zbadania poziomu cukru we krwi, pomiaru ciśnienia tętniczego, skontrolowania masy ciała i obliczenia wskaźnika BMI skorzystało 75 osób. Wyniki pomiarów zapisano w imiennych książeczkach .
     Z osobami, u których stwierdzono nieprawidłowe pomiary  rozmawiano na temat znaczenia systematycznego przyjmowania leków, prowadzenia badań kontrolnych, zalecano wizyty u lekarza rodzinnego. Dietetyk chętnie udzielał porad dotyczących zdrowego odżywiania.
  Wszyscy zainteresowani otrzymywali ulotki edukacyjne.
     W Sali Wykładowej im. Prof. dr med. Andrzeja Śliwowskiego, o godzinie 14:00,  lek. Teresa Kuropatwa poprowadziła dla personelu medycznego, wykład na temat: „ Kiedy i u kogo terapia mieszanką insulinową- przypadki pacjentów”.

Opracowała: B. Ścibich