Szpital przyjazny Pacjentowi i środowisku

POLITYKA JAKOŚCI

Polityką Jakości Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej SPZZOZ, jest świadczenie usług medycznych najwyższej jakości w zakresie diagnostyki i leczenia oraz pielęgnowania i rehabilitacji w systemie specjalistycznego lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, podstawowej opieki zdrowotnej oraz ratownictwa medycznego.

Polityka Jakości realizowana jest poprzez wdrożenie, utrzymywanie i doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą ISO 9001:2015 oraz systemu Akredytacji Medycznej.

Realizacji Polityki Jakości sprzyja określona przez SPZZOZ Misja:

Misją SPZZOZ jest zapewnienie wszechstronnych i dostępnych

świadczeń zdrowotnych na wysokim poziomie,

odpowiadającym najnowszym osiągnięciom wiedzy medycznej,
z wykorzystaniem nowoczesnych metod zarządzania.

W celu realizacji Misji i Polityki Jakości SPZZOZ:

• Zapewnia Pacjentom świadczenia medyczne realizowane przez wysokiej klasy profesjonalistów medycznych w oparciu o nowoczesne systemy i technologie
  • Przyjął jako priorytety:

- Zwiększanie potencjału technicznego i technologicznego Szpitala – rozbudowa, cyfryzacja, wyposażenie w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną

- Ciągłe doskonalenie udzielanych świadczeń poprzez wprowadzanie standardów i wytycznych klinicznych oraz nowoczesnych technologii medycznych

- Dbałość o satysfakcję Pacjentów

- Dbałość o zadowolenie pracowników poprzez doskonalenie kwalifikacji zawodowych, zapewnienie bezpiecznych warunków pracy i stabilne płace.

Pracujemy, mając w świadomości nasze hasło jakości:

„Szpital przyjazny Pacjentowi i środowisku”.

Dyrekcja SPZZOZ podejmuje zobowiązanie spełnienia wymagań i ciągłego doskonalenia skuteczności Systemu Zarządzania Jakością poprzez realizację Polityki Jakości i Misji.

Dyrekcja SPZZOZ deklaruje zapewnienie niezbędnych zasobów do realizacji Polityki Jakości i Misji w ramach racjonalnej polityki kosztowej.

Opracowanie:

mgr Janina Lenda – Michałowska