cert

ODWIEDZINY W SZPITALU

(Wyciąg z Informatora dla Pacjentów)

1. W Szpitalu odwiedziny pacjentów odbywają się codziennie w godzinach od 600 do 2200 bez potrzeby uzyskania czyjejkolwiek zgody, z wyjątkiem Oddziału Intensywnej Terapii, gdzie rodzina i osoby bliskie mogą odwiedzać pacjenta po uzyskaniu zgody Ordynatora Oddziału lub lekarza upoważnionego. W Oddziale Ginekologiczno-Położniczym odwiedziny odbywają się w godz. od 1400do 1700. Zakaz odwiedzin w oddziale położniczym przez dzieci do lat 14-tu.

1. Chory może przyjmować odwiedzających nie więcej jednak niż dwie osoby jednocześnie z wyjątkiem oddziału położniczego, gdzie chora może przyjmować jedną osobę odwiedzającą.

1. W czasie odwiedzin chory powinien dbać, aby osoby odwiedzające go nie zakłócały swoim zachowaniem ciszy i porządku szpitalnego.

1. Zabrania się osobom odwiedzającym uprawiania gier hazardowych (np. gry w karty o pieniądze itp.), używania napojów alkoholowych, palenia tytoniu oraz zajmowania się handlem na terenie Szpitala.

1. Osoby odwiedzające chorych w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, salach pooperacyjnych i Sali wybudzeń, obowiązuje fartuch ochronny, który znajduje się w miejscu dostępnym dla odwiedzających.

1. W przypadku zagrożenia epidemiologicznego lub ze względu na warunki przebywania innych osób chorych w Szpitalu, Dyrektor Szpitala lub upoważniony lekarz może ograniczyć prawo pacjenta do kontaktu osobistego z osobami z zewnątrz, w tym do sprawowania opieki przez osoby bliskie lub inne wskazane przez pacjenta.