Szpital przyjazny Pacjentowi i środowisku

Pacjencie, nie stój w kolejce!

Zarejestruj się do lekarza przez internet

mpi
W MPI znajdziesz wyniki
swoich badań laboratoryjnych,
RTG oraz dokumentację medyczną

Od dnia 02 stycznia 2020 r. Rejestracja Telefoniczna do Poradni Specjalistycznych czynna jest w godz. 08.00 - 15.30

Harmonogram poboru krwi w 2020 roku

Przechwytywanie(5)

>> do pobrania <<

Usługi komercyjne SPZZOZ

cennik

Komunikat NFZ dla pacjnetów

Poradnik dla pracowników medycznych i aptekarzy

tip_baner_maly

ODDZIAŁ CHORÓB WEWNĘTRZNYCH im. prof. dr hab.  med. Jana Dzieniszewskiego

Kierownik Oddziłu - lek. Joanna Kukwa

Pielęgniarka Oddziałowa – Urszula Zienkiewicz

Kontakt telefoniczny:

Centrala 29 746 37 11 do godziny 19

Kierownik Oddziału- wew. 210

Pokój lekarski - wew. 204 lub bezp. 0 29 746 37 22

Pokój lekarza dyżurnego - wew. 200 lub bezp. 29 746 37 32

Pielęgniarka Oddziałowa - wew. 201 lub bezp. 29 746 37 33

Dyżurka Pielęgniarek wew. 202 lub bezp. 29 746 37 34

Sekretariat - wew. 206 lub bezp. 29 746 37 24

Zgodnie z przepisami personel Oddziału nie udziela informacji o Pacjentach i ich leczeniu przez telefon.

Oddział Chorób Wewnętrznych im. prof. dr hab.  med. Jana Dzieniszewskiego jest największym oddziałem naszego szpitala. Znajdują się w nim 34 łóżka, a rocznie hospitalizowanych jest 1800 pacjentów, głównie z powodu: wew 1

• chorób układu oddechowego
  • chorób układu pokarmowego
  • chorób metabolicznych
  • chorób nowotworowych
  • chorób osób starszych (tzw. wielochorobowość)

Oddział działa w zakresie diagnozowania i leczenia zachowawczego oraz kwalifikowania do leczenia specjalistycznego. Nasi pacjenci mają dostęp do badań laboratoryjnych, mikrobiologicznych, obrazowych, a także do diagnostyki endoskopowej. Ponadto pacjenci mogą korzystać ze wsparcia psychologa i opieki duszpasterskiej.

W Oddziale Chorób Wewnętrznych odbywa się kompleksowa diagnostyka bezdechu sennego. Badanie polisomnograficzne umożliwia stałe monitorowanie snu, co pozwala na wykrycie zaburzeń oddychania podczas snu oraz ustalenie stopnia ich nasilenia.

Oddział Chorób Wewnętrznych dysponuje wysoko wyspecjalizowaną kadrą pielęgniarską i lekarską. Zespół pracujący w strukturach oddziału charakteryzuje się profesjonalizmem i pasją z jaką wykonuje swoje obowiązki. Kierują nim uczestniczka konkursu Hipokrates Mazowsza 2019 ordynator lekarz Joanna Kukwa oraz laureatka Kryształowego Czepka 2019 pielęgniarka oddziałowa Urszula Zienkiewicz.

Hipokrates 1 IMG_20190829_082137 wew 2 wew 3

Oddział prowadzi współpracę z Poradnią Chorób Metabolicznych, mając na celu podniesienie wiedzy pacjentów na temat cukrzycy.

INFORMACJE DOTYCZĄCE BADANIA BEZDECHU SENNEGO

W celu uzyskania informacji odnośnie zapisów na badanie bezdechu sennego należy skontaktować się z:

Pielęgniarką Iwoną Kalupą tel. 515 444 163 (godz. 9.00- 16.00) lub

Sekretariat tel. wew. 206 lub bezp. 29 746 37 24 (godz. 7.00- 15.00)

Ważne informacje przed badaniem bezdechu sennego

Tydzień przed umówionym terminem badania bezdechu sennego pacjent jest zobowiązany do telefonicznego potwierdzenia pobytu u pielęgniarki Iwony Kalupy lub w sekretariacie oddziału.

W dniu wizyty pacjent powinien zgłosić się ze skierowaniem do Izby Przyjęć o godzinie 18.00.

Badanie bezdechu sennego trwa jedną noc, jednak pacjent powinien zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy:

• rozpinaną piżamę na guziki
  • leki i insulinę, które przyjmuje w domu
  • przybory toaletowe
  • ręcznik
  • ewentualnie kanapkę lub inną formę kolacji.

Jeśli byli Państwo Pacjentami naszego Oddziału prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety mającej na celu kontrolowanie i poprawianie jakości sprawowanej przez nas opieki.

Link do ankiety:

wew5