Program profilaktyki raka szyjki macicy (cytologia)

indeks

Rak szyjki macicy jest drugim co do częstości występowania nowotworem u kobiet w Polsce - szacuje się, że każdego roku około 4 000 Polek dowiaduje się o tej chorobie. Połowa z nich umiera, gdyż zbyt późno zgłasza się do lekarza ginekologa. Badanie cytologiczne umożliwia wykrycie raka szyjki macicy we wczesnym stadium jego rozwoju.

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 25 do 59 lat, (przy określaniu wieku pod uwagę brany jest rok urodzenia) ubezpieczonych, zamieszkałych na terenie województwa mazowieckiego, które nie uczestniczyły w programie profilaktyki raka szyjki macicy w ciągu ostatnich 36 miesięcy, lub otrzymały pisemne wskazanie do następnego badania za 12 miesięcy.

Aby skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych należy zgłosić się do Poradni Ginekologiczno- Połozniczej w:

Ostrowi Mazowieckiej ul. Duboisa 68, Budynek D Szpitala, I piętro
telefon do rejestracj:   29 746 21 48