W dniu 6 grudnia 2018r. odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej

05.12.2018

00:00

W dniu 6 grudnia 2018r. bezpośrednio po Sesji Rady Powiatu Ostrów Mazowiecka (która zacznie się o godz. 13,00), w siedzibie Starostwa odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej
czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

szukaj:


 

 ----------------------------------------------------------------------------------
 
 
----------------------------------------------------------------------------------
 

 Ogólnopolski Konkurs

 "Uzdrowić Szpitale"

 
 
 
 
   
 
UE_EFRR_rgb-1
 
 
 
 
 
 
             
       
   Galeria - Szpital w obiektywie
 
 
 
 

 

 

 

Program profilaktyki Gruźlicy

 
 

        Gruźlica jest chorobą zakaźną wywołaną przez bakterie- prątek gruźlicy i nadal stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ludności całego świata.Choroba przenosi się podczas kaszlu, kichania, odksztuszania( prątki wydalane są wraz z kropelkami śluzu). Liczba nowych zachorowań w niektórych województwach ciągle wzrasta, dlatego bardzo istotne jest wczesne wykrycie choroby i natychmiastowe leczenie.Zadanie to ma spełniać program profilaktyki gruźlicy realizowany przez pielęgniarkiśrodowiskowe lub rodzinne, we współpracy z lekarzem rodzinnym na podstawie umowy z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.

    

    Kto powinien skorzystać z programu ? 

     

    Program adresowany jest do osób dorosłych, które nie chorowały na gruźlicę , ale miały kontakt z osobami chorymi na gruźlicę , a także  do osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, obciążonych długotrwałą chorobą, uzależnionych od tytoniu, narkotyków i bezdomnych. 

 

    Na czym polega program

        

        Pielęgniarka POZ przeprowadza ankietę-wywiad w celu oceny stanu zagrożenia gruźlicą płuc oraz w razie potrzeby skierowania do dalszej opieki medycznej ( wykonanie koniecznych badań diagnostycznych, leczenia). Ankieta jest poufna, zawiera pytania dotyczące między innymi ewentualnego kontaktu z osobami chorymi, warunków mieszkaniowych, bytowych i narażenia na czynniki szkodliwe, dolegliwości typu przewlekły kaszel, krwioplucie, duszność, nawracające zakażenia układu oddechowego czy gwałtowna utrata masy ciała.

     

 

 

O szpitalu   |   Usługi  |   Informacje   |   Publikacje   |   Kontakt   |   Zamówienia Publiczne   |   BIP 

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej

Administracja witryną InfaMed

              Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2007

statystyka