15.12.2016

Dariusz

Przewodniczący Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej Zbigniew Kamiński informuje, że w dniu 12 czerwca 2017r. o godz. 13:00 odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej

Światowy  Dzień  Zdrowia  2013

W środę 10.04.2013r na terenie naszego Szpitala z okazji Światowego Dnia  Zdrowia  2013, którego hasłem było „ Zdrowe bicie serca”  oraz w ramach prowadzonych programów Promocji Zdrowia , zorganizowaliśmy punkt informacyjno-pomiarowy.
     Z możliwości zbadania poziomu cukru we krwi, pomiaru ciśnienia tętniczego, skontrolowania masy ciała i obliczenia BMI ( wskaźnik masy ciała) skorzystało 70 osób.
       Wszyscy otrzymali imienną książeczkę z wpisanymi wynikami.
 Z osobami, u których stwierdzono nieprawidłowe pomiary  przeprowadzono rozmowy edukacyjne na temat znaczenia systematycznego przyjmowania zalecanych leków, prowadzenia badań kontrolnych, zalecano wizytę u  lekarza rodzinnego. Chętni mogli skorzystać z porad dietetyka, który udzielał informacji dotyczących zdrowego odżywiania, pomagał w doborze diety dostosowanej do indywidualnych wskazań i potrzeb.
    Zainteresowani otrzymywali ulotki edukacyjne.

Opracowała B. Ścibich